Římskokatolický kostel sv. Hedviky
Výstavba kostela spadá do konce 19. století. Díky rozvoji těžby černého uhlí v naší obci narůstal i počet věřících a tím i potřeba kostela. Doubrava patřila do farnosti v Orlové, ale zdejší kostel však již svou kapacitou nestačil. Pozemek k výstavbě věnoval Richard Mattencloit. Stavbu navrhl architekt a stavitel Bedřich Fulda z Těšína. Posvěcení základního kamene proběhlo 30. září 1894 a celá stavba byla dokončena v roce 1898. Dne 15. října 1898 na svátek sv. Hedviky byl kostel slavnostně vysvěcen. Na žádost doubravských občanů se stal kostelem farním a obec Doubrava samostatnou farností. Více informací naleznete na stránkách farnosti.
Husův sbor
Kostel Husova sboru byl v Doubravě vybudován v roce 1928 architektem a stavitelem Čeňkem Volným, bývalým italským legionářem. Kostel patří Církvi československé husitské, která jeho stavbu financovala ze sbírek místních věřících v letech 1921 – 1928. Kostel byl prohlášen kulturní památkou rozhodnutím ministerstva kultury ze dne 15. 11. 2001. Za dobu své existence prošel kostel několika rekonstrukcemi a mnoha opravami. U příležitosti svých sedmdesátin dostal i kostel Husova sboru, který znají občané Doubravy spíše pod stručným názvem Husův sbor, dar v podobě celkové rekonstrukce, včetně zabezpečení základů proti následkům vlivů důlní činnosti. Slavnostní znovuotevření s díkůvzdáním se uskutečnilo v neděli 25.října 1998. K Husovu sboru patří také hudba. Varhany známé krnovské značky Rieger-Kloss poprvé zazněly 09.09.1957. Jedná se o jednomanuálový nástroj s širokým spektrem zvukových možností. Vynikající akustika kostela je využívána k pořádání koncertů.
Národní dům
Národní dům v Doubravě je důležitým kulturním centrem v obci. Jeho prostory slouží zejména spolkům a organizacím. Obec Doubrava patřila k obcím s bohatým kulturním a spolkovým životem. Na začátku 20. století chyběly Doubravě prostory vhodné pro společenskou činnost. Zájmové organizace a místní spolky se v této nelehké době cítili utlačovány a daly podnět k postavení Národního domu. Plány připravil stavitel Miroslav Martinec. Slavnostní otevření, které mělo být podle dochovaných pramenů velice okázalé, se konalo 3. a 4. října 1903 za účasti spisovatele Františka Sokola Tůmy. V Národním domě se koná řada společenských a kulturních událostí, je zde v provozu restaurace.
Doubravská dřevěnka
„Dřevjonka“ – roubený dům č.p. 81. Jedná se o ojedinělou zachovalou stavbu lidové architektury v prostoru ostravsko – karvinského uhelného revíru. Její hodnota spočívá nejen jako dochovaný doklad tradičního stavitelství, ale i ve vztahu k historickému vývoji obce. Doubravská dřevěnka je vnímána starousedlíky jako první škola v Doubravě. Počátky vzdělávání v Doubravě jsou velmi těžko historicky zjistitelné. První doložitelná informace o vzdělávání v českém jazyce je však již z roku 1808. Vyučování v té době probíhalo nejspíše nepravidelně a se školským systémem té doby mělo pramálo společného. V době roboty, kdy na venkově byla každá ruka dobrá, se vzdělávání setkávalo s malým porozuměním. Výuka probíhala během let v rodinných domech. V období 1848-1851 se česká škola nacházela v budově velkostatku barona Mattencloita na tzv. folvarku, a dle zdrojů také od roku 1850 v pronajaté dřevěnce č.p. 81 (na místě dnešní dřevěnice). V současnosti je celý objekt značně ohrožen zvedajícími se spodními vodami v dané oblasti. Věříme, že připravované sanační práce zachovají tuto ojedinělou stavbu pro další generace. O dřevěnku je stará spolek Český svaz ochránců přírody Pramenička, který zde také pořádá napříč celým rokem zajímavé vzdělávací akce. Více informací naleznete na stránkách spolku.
Socha sv. Jana Nepomuckého
Jezero Kozinec
Koupaliště Doubrava
V letních měsících je v provozu koupaliště. Aktuální otevírací dobu a veškeré informace naleznete na facebookové stránce provozovatele koupaliště.